Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Çankaya Tercüme yeminli tercüme konusunda uzmanlaşmıştır. Doğum belgesi, ölüm belgesi, evlenme belgesi ve diplomalar dâhil pek çok belgenizin çevirisini yapabilir ve yasal prosedürüyle ilgilenebiliriz. Yeminli tercüme konusunda yadsınamaz bir deneyime sahibiz ve yeminli tercüme sürecinde size yardımcı olabiliriz.

Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercüme denince, çeviri metninin doğruluğunun, ilgili tercüman tarafından imza ile onaylandığı bir çeviri anlaşılır. Başka birçok durumda olduğu gibi, herhangi birinin, tercümesi yapılmış bir metni onaylamaya yetkisi yoktur. Bu yetkiye sahip olmak için tercümanların mesleklerinde uzmanlaşmış olmaları ve yabancı dil bilgilerini belgelendirmeleri gerekir.

Kimler Yapabilir?

Bir çevirinin doğruluğunu onaylaması, kalite gerekliliklerinin doğruluk ve kesinlik anlamında yerine getirilmediği durumlardaki hukuki sorumlulukla ilgilidir. Bu gereklilikler, çevrilmiş metnin belli bir formatta olmasını zorunlu kılar.

Çevirinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Yeminli tercümede kullanım süresi yoktur; çeviri, belli süreler sonunda geçerliliğini kaybetmez. Tercüme metni orjinal metnin yerini tutamaz ama içeriğini onaylar. Bu yüzden orjinal metin geçerliliğini yitirdiğinde çeviri metni de geçerliliğini yitirecektir.

Neden Yeminli Tercüme?

Çeviride herhangi bir nedenden dolayı ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçların önüne geçmek ve yapılan çevirinin sorumlusunun belli olması amacıyla yeminli tercümeye ihtiyaç vardır. Genelde kamu kuruluşları talep ettikleri belgelerin yeminli tercümesini ister. Bunun dışında karakol ya da mahkeme işlemlerinde yeminli tercüme hizmetlerine ihtiyaç olabilir. Yeminli tercümelerin genel anlamda iki amacı vardır:

  • Ülkenin resmi dilinde hazırlanmamış belgeleri geçerli/güvenilir kılmak
  • İnsanlara

    , bulundukları ülkenin dilini bilmedikleri durumlarda yasal işlemlere yönelik güvenceli hizmet sunmak

Zamanın değerini ve güvenin önemini biliyoruz

Çankaya Tercüme yeminli tercüme hizmetinde önde gelen bir tercüme bürosudur. Size uygun fiyatlarla en nitelikli çevirileri sunuyoruz. Yeminli tercüme hizmetlerimiz konusunda daha fazla bilgi edinebilir veya iletişim formunu doldurarak ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yeminli tercüme ihtiyaçlarınızı; hızlı, ekonomik ve güvenilir bir biçimde; bu alanda uzman, deneyimli ve profesyonel yeminli tercüman kadromuz ile karşıladığımızı unutmayınız.

Kesintisiz Hizmet

Yeminli tercümesini istediğiniz belgenizi tarayıp bize e-posta yoluyla göndermeniz yeterli. Yeminli çeviriniz en kısa sürede hazırlanarak; elden, kargo, kurye veya posta yoluyla adresinize teslim edilecektir.

Etiketler: ,

İletişim Formu