Tercüme Bürosu Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Tercüme Bürosu Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Tercüme Bürosu Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Günümüzde robotlar ve makineler pek çok işi insanların yerine yapabilmektedir. Ancak iş çeviriye geldiğinde yapılacak en iyi şey bir tercüme bürosu ile çalışmak ve robotları unutmaktır.

İnternette size ve ihtiyaçlarınıza uygun birçok tercüme bürosu bulabilirsiniz. Ayrıca, büronun ne kadar süredir tercüme sektöründe olduğunu da görebilirsiniz. Bunu yaparken sektörde uzun süredir tecrübe sahibi olan büroları seçmelisiniz. Fakat bu, yeni açılan büroların işlerini iyi yapmadığı anlamına da gelmez.

Büronun, profesyonel bir çeviri bürosu olduğunu gösteren sertifikaları sormanız faydanızadır. Bu yüzden, belgelerinizi bir büroya teslim etmeden önce detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz. Araştırma yaparken ayrıca tercüme bürosunun referanslardan da yararlanabilirsiniz veya daha önceden yaptıkları işlerden örnekler isteyebilirsiniz.

Büronun, ihtiyacınız olan dili anadili olarak kullanan tercümanlarla çalışıp çalışmadığını mutlaka sormalısınız. Çankaya Tercüme, tüm dillerde “native spekar” tercümanlarla çalışmaktadır.

Bu, çeviri işinde çok önemli bir detaydır. Birçok ülkede farklı diyalektler kullanılır. Söz öbekleri ve ifadeler çeviride çok önemli bir rol oynar. Eğer insanların sizi, belgelerinizi veya işinizi anlamasını istiyorsanız, anadili konuşan birisine ihtiyacınız vardır. Anadili konuşan kişiler tarafından yapılan çeviri en güvenilir olandır. Ayrıca tercümanların ilgili alanda uzman olup olmadıklarını sormayı unutmayın. Bir kişinin anadili konuşuyor olması bu kişinin her alanda doğru şekilde çeviri yapacağı anlamına gelmez.

Çeviri bürosu ile çalışmadan önce sormanız gereken diğer sorular; size nasıl bir garanti verebilirler? Tercüme fiyatları nasıl hesaplanmakta, kelime başına mı karakter sayısına göre mi?

İşin ortasında ya da iş bittiğinde size ekstra tercüme fiyatı çıkartmayacaklarının garantisini verebilirler mi? Eğer teslim tarihine uyulmazsa ne olur? Bunlar, belgelerinizi bir çeviri bürosuna vermeden önce sormanız gereken önemli sorulardır.

Çankaya Tercüme; tüm yaygın dillerde hızlı, güvenilir ve ekonomik tercüme hizmetleri sunmaktadır. Çevirileri alanında uzman tercümanlar yapmakta, “native speker” editörlerce kontrol edilerek teslim edilmektedir.

Bizi resmi Facebook hesabımızdan takip edebilirsiniz.

prednisolon 20mg rezeptfrei kaufen

Etiketler: , , ,

İletişim Formu