Simultane Çeviri

Simultane Çeviri

Simultane Çeviri

Nova Çeviri, kurum ve kuruluşların farklı ihtiyaçlarına göre sözlü tercüme hizmeti sunmaktadır. Simultane çeviri, Nova Çeviri’nin profesyonel çevirmenleri sayesinde güvenilir bir şekilde sunduğu başlıca sözlü çeviri hizmetlerinden biridir.

Simultane Çeviri Nedir?

Halk arasında kimi zaman spontane çevirmen olarak da adlandırılan bu çeviri türünde, çevirmenler bir kabin içerisinde yer alırlar. Simultane çeviri seçeneğinde çevirmenler göz önünde bulunmazlar. Bunun yerine, kendilerine ayrılan kabin içerisinden yayın yaparlar ve dinleyiciler de kendilerine teslim edilen kulaklıklardan çevirmenlerin sesini dinlerler.

Simultane çeviri hizmetinin yerine getirilebilmesi için, etkinliğin gerçekleştirildiği mekanın şartlarının uygun olması gerekir. Ayrıca simultane çeviri için farklı donanım düzeylerinde, bu iş için özel olarak üretilmiş özel ve pahalı teknolojik ekipmanlar kullanılır.

Neden Simultane Çeviri?

Simultane çeviri büyük ölçekli toplantıların vazgeçilmezidir. Bu tarz toplantılarda vakit kaybedilmek istenmez. İlave olarak çeviri için bir ara verilmesi

Diabetes – Behandeling online

, hem bu etkinliklerin verimini düşürmekte, hem de etkinliğin imajına zarar vermektedir. Vaktini etkin kullanmak isteyen organizasyon sahipleri için son derece uygun bir seçenektir simultane çeviri.

Etiketler: , ,

İletişim Formu