Lokalizasyon

Lokalizasyon

Lokalizasyon

Lokalizasyon; markanızın, ürününüzün veya sloganınızın yerelleştirilerek başka bir kültürde yer edinmesi sürecidir. Çankaya Tercüme şirketinizin yeni ürününüzle uluslararası pazarlara ulaşmasına yardımcı olur ve tüketicinin kültürel normlarına uyum göstermesini sağlar.

Niteliksiz çeviriler yeni bir ürünün farklı bir pazarda tutunmasına engel olur. Ürününüzün tarafımızca uyarlanarak kusursuz, kolay ve net bir şekilde başka bir pazara uygun hale getireceğimizin güvencesini vermekteyiz.

KÜRESEL BAŞARIYA ULAŞMANIN ANAHTARI: LOKALİZASYON HİZMETLERİ

Tercüme ve Lokalizasyon Hizmetleri Arasındaki Fark?
Bu iki hizmet web sitenizin içeriğinin yorumlanmasında birbiri ile bağlantılıdır. Tercüme hizmetlerini kullanırken, içerik diğer dile doğrudan aktarılacaktır. Lokalizasyon ile karşılaştırıldığında bu daha basittir. İşaretler ve belgeler için yaygın bir kullanımdır. lokalizasyon Çeviri konusunda size yardımcı olacak bazı araçlar bulunmasına rağmen, profesyonellerle çalışmanız sizin için her zaman daha iyi olacaktır. Bu kişiler, hedef kitleye ulaşmasını istediğiniz mesajınızın değişikliğe uğramadan uygun şekilde çevrilmesini sağlarlar.

Diğer yandan lokalizasyon hizmetleri daha karmaşık olmakla birlikte online işler için daha kullanışlı bir hizmettir. Lokalizasyon sadece web sitenizdeki kelimelerin çevrilmesine değil aynı zamanda içeriğin hedef kitleye en uygun şekilde uyarlanmasına da odaklanır. Lokalizasyon hizmetleri daha çok web siteleri, pazarlama şirketleri, oyunlar ve sloganlarda tercih edilmektedir. Lokalizasyon sayesinde mesajınızın hedef kitle tarafından doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlayabilirsiniz; açıklama yapmanıza gerek kalmadan ve müşterilerinize zaman kazandırarak onların ihtiyaç duydukları bilgileri doğrudan verebilirsiniz.

Lokalizasyon hizmetleri sadece bir metin için değil, işaretler ve semboller için de kullanılabilir. Bunlar da lokalizasyonun bir parçasıdır. Bu durumda web sitenizi en iyi şekilde yerelleştirmenize yardımcı olacak bir tercüme bürosu bulmak zorundasınız. İşlerini internet üzerinden yürüten insanlar, dünyanın farklı yerlerinden insanlara ulaşmakta zorluk çekmedikleri için oldukça avantajlı durumdadır. Bunu göz önünde aldığınızda

http://nordilinga.de/bin/ohne/index.html%3Fp=15661.html

, çeviri mi yoksa lokalizasyon hizmetini mi kullanacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz.

Çankaya Tercüme’nin uluslararası pazarlara etkin ulaşımla ilgili şirketinize nasıl yardımcı olacağı konusunda ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler: ,

İletişim Formu