Altyazı Tercümesi

Altyazı Tercümesi

Altyazı Tercümesi

Çankaya Tercüme, şirketlere ve bireysel müşterilere altyazı çeviri hizmeti sunmaktadır.

İlgili alanda uzman, altyazı çevirisi ve yazımı konusunda tecrübeli olan tercümanlarımız; sinema filmi, anime, belgesel ve reklam filmi ile duyma bozukluğu olan kişiler için altyazı çevirisi yapmaktadırlar.

Fiyat teklifi almak için ofisimizle iletişime geçiniz.

Altyazı nedir?

Altyazı, genellikle ekranın alt kısmında yer alan, bir filmde veya diğer işitsel-görsel materyallerde geçen diyalogların yazılı halleridir.

Altyazı çeşitleri nelerdir?

İki tür altyazı vardır:

 1. Önceden kaydedilen altyazı
  • Çevirisi yapılan altyazılar: Altyazılar, görsel-işitsel materyalde yer alan diyaloğun transkripsiyonuna bağlı olarak yapılır. Yer ve zaman kısıtlamasından dolayı altyazılar bazen

   , metne bağlı kalınarak, diyaloğun kısaltılmış hali olabilir.

  • Duyma bozukluğu olan kişiler için yapılan altyazı: Bu altyazılar film diyaloğunun yazılı biçimidir ve metinde genellikle izleyiciye yardımcı olacak ek bilgiler (kapı gıcırdamaları, iç çekme gibi) yer alır. Ayrıca bu altyazılar izleyicinin zor anlaşılan bir aksanı anlamaları için de yapılabilir.
 2. Canlı altyazı
  • Gerçek zamanlı veya canlı altyazı: bu altyazı türü haberler, spor programları ve talk showlar için yapılır. Bu uygulama duyma bozukluğu olan kişilerin tüm televizyon programlarına erişimlerini sağlamak amacıyla yapılan düzenlemeler sayesinde giderek artmaktadır.

Yüksek Kaliteli Altyazı Çevirisi

Film, belgesel, reklam filmleri dahil bütün görsel-işitsel materyallerin altyazı çevirisini yapmaktayız. Bütün altyazılar deneyimli altyazı çevirmenleri tarafından yapılır ardından bir editör tarafından kontrol edilir. Müşterilerimizin isteklerine göre altyazıları farklı formatlarda hazırlayabiliriz.

Duyma Bozukluğu Olan Kişiler için Altyazı Çevirisi

Altyazı çeviri hizmetlerimiz arasında, duyma bozukluğu olan kişiler için yapılan altyazı çevirisi de yer almaktadır. Uzman tercümanlar tarafından yapılan altyazı çevirileri editörler tarafından da kontrolden geçmektedir.

Etiketler: ,

İletişim Formu